Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-01-09 14:23:41

 koniarasylwia

Użytkownik

5594145
Skąd: Wiocha ;D
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Pierwszy galop ;D

No właśnie,jaki był Wasz pierwszy galop? Jak go wspominacie? Albo jak wyobrażacie sobie to przeżycie? Często spotykam sie z opinią,że pierwszy galop był przełomowym momentem w życiu każdego jeźdźca A więc opowiadajmy! xD

Mój pierwszy galop był chyba na....3 jeździe.W zasadzie,nie był to galop,tylko 4 foule galopu xD Ale zawsze coś ;p Po tym wydarzeniu,galopowałam na każdej lekcji,coraz wiecej i wiecej.Wtedy myślałam,że umiem już jeździć. Wyobrażcie sobie moje rozczarowanie,gdy na 1 jazde miałam inną instruktorkę-całe 45 minut na lonży i 0 galopu xD Myślałam ze załamki dostane,ale potem zauważałam juz moje błędy i coraz 'ładniej' galopowałam ;D

Czekam na wasze opisy tego wspaniałego przeżycia

PS. Mam nadzieje,że Madzia mnie nie ukatrupi za założenie nowych tematów


Życie nauczyło mnie jednego.
Nie przywiązuj sie do konia,który nie jest Twój.Gdy będzie między Wami najwspanialej jak mogłoby sie wydawać,właściciel odbierze zwierze,nie zwracając uwagi na uczucia obojga...
Istra <33 Gdziekolwiek,Kiedykolwiek..Zawsze będę cie kochać! ;* ;(

Offline

 

#2 2011-01-09 20:35:02

 Koniara-Madzia

Administrator

9775233
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy galop ;D

Bardzo dobrze że forum się rozwija i wreszcie dodał ktoś inny wątek a nie tylko ja <Brawa dla koniary Sylwii>

Mój pierwszy galop ? Jeszcze jak jeździłam u znajomych u państwa G. Mój pierwszy galop miał być na Jantarze, na lonży ale nic z tego nie wyszło ;p]
Mam nawet z tego fotkę:
http://pu.i.wp.pl/k,MzU1Mjc5NDksNDAxNTU4,f,2.JPG
Na następnej jeździe prowadził mnie pan Jacek który u nich trzymał swojego kasztanowego Kasztanka xD
http://pu.i.wp.pl/k,MzU1Mjc5NDksNDAxNTU4,f,Ja_i_kaszti_przy_barierce_2.JPG (No koment moje pierwsze jazdy, jak ja widzę te moje palce w dół <ble>)
Ale wróćmy do galopu, to było lato prawdopodobnie 2006 bądź 07 nie jestem teraz dokładnie pewna.
Wzięli mnie na ogrodzenie z przeszkodami, Kasztan był o tyle dobrym koniem, którym nie musiałam wtedy akurat kierować xD Sam chodził w kółko. A mnie kazano się tylko trzymać siodła i dawać mocną łydę. Jak pan H (nie pan J bo wtedy był przy mnie pan H ;p) powiedział już to miałam przestać anglezować w kłusie i zrobić dosiad i mocną łydę xD
No i się udało
Półtora okrążenia galopu, swietne uczucie No ale to nie był taki porządny galop tylko coś ala"Niech dziewczyna zobaczy jak jest fajnie" ;p
A mój pierwszy samodzielny galop był w 2009 w wakacje na Wiktorku ))
A w ostatnią jazdę w teren na Kasztanie to mnie Kaszti poniósł ;p Matko zatrzymał się dopiero przy lesie .... xD Ale nigdy tego nie zapomnę no i na Kasztim przeskoczyłam swoją pierwszą przeszkodę z kłusa w życiu ;p hehe ale jeszcze nie skakałam od tamtego czasu ale mam andzieję że zrealizuję to marzenie w Sekcji Jeździeckiej na Łusce xD
Sorki że się rozpisałam xD


"Patrz przed siebie, nigdy wstecz..."

Offline

 

#3 2011-01-09 23:58:03

 myszak94

Użytkownik

4557877
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy galop ;D

hej mój pierwszy galop był dopiero na 10 jeździe bo najpierw były ćwiczenia na lonży kłus step skłony i takie tam a jeszcze przed lonżom uczono mnie siodłać czesać czyścić konie i budować z nim relacje dopiero potem lonża i ja już wykonałam wszystkie czynności na lonży to dopiero wtedy jeździłam wolno po padoku  ale najpierw stęp potem kłus no i na 10 lekcji galop po myślałam nareszcie nie mogłam się doczekać kiedy pierwszy raz zagalopuje a gdy już to zrobiłam to czułam się jak w niebie taka wolna i swobodna a przede wszystkim szczęśliwa <jupi>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aa2aapl.pun.pl www.wayofninja.pun.pl www.firstchurchofset.pun.pl www.devil-hunters-pbf.pun.pl www.geografia.pun.pl