Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-01-07 10:54:35

 Koniara-Madzia

Administrator

9775233
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Pierwsza jazda :)

Opiszcie jaka była wasza pierwsza taka poważniejsza jazda konna Oprowadzanak się nie liczy ;p

Moja pierwsza jazda była w czerwcu pod koniec roku szkolnego w 2006r.
U takich znajomych mających 5 koni + Kasztan od pana J. który potem z nim wyjechał do Wisły...
Jeździłam wtedy na lonży na gniadej klaczce ze strzałką i skarpetkami, miała na imię Jamajka Miała dość długą grzywę ktora zawsze wplątywała mi się w ręce gdy zawiał wiatr xD
Uczyłam się wtedy podstaw. Dosiad, jak trzymać nogi, ręce, jak dawać łydkę, łapanie strzemion w stępie i troszkę kłusa i pierwszy anglez

No a jak z wami było ?


"Patrz przed siebie, nigdy wstecz..."

Offline

 

#2 2011-01-07 12:04:10

Crazy Mustang

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pierwsza jazda :)

Moja pierwsza jazda była w wakacje ... nie pamiętam ile miałam lat , ale  byłam mała Na miejscu pozwolono mi wybrać konia - wybrałam śliczna gniadą klacz ze strzałka na czole . Miała na imię Kalinka Gdy tylko ją dosiadłam , bardzo się bałam bo była wysoka , na dodatek ciągle robiła koziołki i nie słuchała komend Musieli mnie z niej ściągnąć po 15 min ... Od tamtej chwili zawsze jak tam przyjeżdżałam dosiadałam Kalinkę , udało mi się z nią dogadać , razem kłusowałyśmy , to było cudowne I jeszcze tamte widoki ... Było Bosko ^^

To właśnie tam nauczyła się jak dobrze jeździć konno, opanowałam , stęp  i   kłus z anglezem ... Najlepsza był jazda bez trzymanki

Offline

 

#3 2011-01-07 12:39:58

 myszak94

Użytkownik

4557877
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Pierwsza jazda :)

hej  mojom  pierwszą jazdę pamiętam bardzo dobrze była ona zaras po mojej komuni rodzice na urodziny chcieli mi zrobić prezęt i zabrali mnie na 1 lekcje jazdy konnej  instruktorka wybrała mi bułana klaczkę z latarnia na pyszczku i białymi skarpetkami oraz czarna grzywa i ogonem była ona dosyć niespokojna ale pani powiedziała ze się uspokoi i że ona dla mnie będzie idealna wszystko było dobrze na ląży czułam się jak bym się urodziła w siodle tak bardzo się cieszyłam że jeżdżę konno ale nagle pani powiedziała że puści mnie już bez ląży na 1 lekcji jazdy konnej wystraszyłam się ale ok powiedziałam no to od pieła lążę i żeby zmusić konie do jazdy uderzyła w ziemię batem koń się spłoszył i zaszarżował i ja spadłam i złamałam rękę mam nawet zdjęcie ze złamaną ręką na pamiątkę ale mimo tamtego zdarzenia jak wyzdrowiałam dalej jeździłam konno ja po prostu kocham konie i już zawsze tak będzie

Offline

 

#4 2011-01-08 10:46:00

Avelignesse

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pierwsza jazda :)

Moja pierwsza jazda, odbyła się 9 maja, nie jeżdżę zbyt długo na koniach, więc jazdę pamiętam dobrze. Jeździłam wtedy na 10 letnim, ogierze zwanym Patrol (konia o maści gniadodereszowatej). Jeździłam na lonży, stępem i robiłam ćwiczenia, a potem anglezowałam w kłusie (najpierw jednak jeździłam bez anglezowania w kłusie by zobaczyć jakie to niewygodne). I to wszystko.

Offline

 

#5 2011-01-09 14:00:01

 koniarasylwia

Użytkownik

5594145
Skąd: Wiocha ;D
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Pierwsza jazda :)

Moja pierwsza jazda...Hm....
Była 26 września 2008r Kon,na którym jeździłam to siwa klaczka- Narcyzka.Miała wtedy chyba 15 lat i źrebaczka,który cały czas ją dezorientował xD
Pamiętam,że sie bałam,ale jak wsiadłam to wszystkie wątpliwości minęły Czułam sie jak w niebie.Oczywiście było to na lonży.Wiem też,że byłam z siebie baaardzo dumna,jak pan powiedział,że dobrze mi idzie i jeszcze troche,a zaczniemy galop Najwspanialsze przeżycie jakie doświadczyłam! Hehe ^^

http://images47.fotosik.pl/518/fbae3c0b338e47b8med.jpg

^ To ta kobyłka właśnie

Ostatnio edytowany przez koniarasylwia (2011-01-09 17:06:31)


Życie nauczyło mnie jednego.
Nie przywiązuj sie do konia,który nie jest Twój.Gdy będzie między Wami najwspanialej jak mogłoby sie wydawać,właściciel odbierze zwierze,nie zwracając uwagi na uczucia obojga...
Istra <33 Gdziekolwiek,Kiedykolwiek..Zawsze będę cie kochać! ;* ;(

Offline

 

#6 2011-01-09 14:07:27

 Koniara-Madzia

Administrator

9775233
Zarejestrowany: 2011-01-06
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Pierwsza jazda :)

Zrobię osobny wątek w którym będą fotki koni na których jeździcie i które lubicie


"Patrz przed siebie, nigdy wstecz..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.coremt2-forum.pun.pl www.vae-victis.pun.pl www.wiz09.pun.pl www.dungeones-treasures.pun.pl www.impet.pun.pl